Turystyka górska – co zabrać na szlak?

0
583
Rate this post

Turystyka górska może być bardzo ciekawym hobby, jednak zanim wyruszymy na szlak, należy się dobrze przygotować do wyjazdu.
W sklepach dostępna jest masa surviwalowych gadżetów, nie chodzi o to, by kupować wszystkie z nich. Dobrze jest przygotować listę przed wyjazdem i zdecydować się, co będzie nam naprawdę potrzebne.
Przede wszystkim warto zainwestować w wygodne buty. Warte rozważenia są buty z wysoką cholewą i niskie buty trekkingowe. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model wyposażony został w membrany, które gwarantują nieprzemakalność. Podczas wycieczki w góry, zawsze dobrze jest mieć przy sobie również dodatkową warstwę ciepłej odzieży.
Obowiązkowo należy zabrać ze sobą dużo napojów (wody) jak również pożywienie – kanapki, batoniki proteinowe, czekoladę, owoce. Może się zdarzyć, że na szlaku zabraknie nam sił, dlatego lepiej mieć coś przy sobie i nie czekać na obiad w schronisku. Przyda się również apteczka, latarka, scyzoryk, ogień i telefon. Dobrze zadbać również o nawigację (GPS, kompas).