Tajlandia, loty, ceny biletow

0
1980
Rate this post

Tajlandia jest jednym z najbardziej  popularnych kierunków i każda duża linia lotnicza oferuje przeloty do Bangkoku. Pomimo tego, obecnie nie ma linii lotniczych latających  z Polski bezpośrednio do Tajlandii. Leci się do portu przesiadkowego gdzieś w Europie lub na Bliskim Wschodzie i potem do Bangkoku. Co dla niektórych, przesiadka  może być w jakiś sposób uciążliwa, dla innych wręcz przeciwnie, mila przerwa i okazja do rozprostowania nóg.

Ile kosztuje bilet do Bangkoku?

Rożnie…Ceny bardzo się wahają i trudno tutaj dopatrzeć się jakiejś reguły. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że warto śledzić ceny biletów z dużym wyprzedzeniem, np. pól roku przed podrożą lub wcześniej, kiedy pojawi się bilet za dobra cenę to go kupić. Można przyjąć, że bilet poniżej 2000zl jest już w okazyjnej cenie, 2000 – 2500 jest tanio, a cena standardowa to 2500- 3000zl.

W poszukiwaniu Taniego biletu na przelot do Bangkoku nie warto ograniczać się tylko do jednego miejsca wylotu, najlepiej sprawdzać ceny polaczeń z paru w miarę osiągalnych dla nas lotnisk. Zdarza się, że różnice są bardzo duże. Dla mieszkańców części zachodniej polski dobra alternatywa miejsca wylotu jest Berlin, a południa np. Praga gdzie Czech Airlines ma często bilety w bardzo dobry cenach.

Tak jak i też przy szukaniu korzystnej oferty należy korzystać z kilku internetowych wyszukiwarek biletów lotniczych i nie sugerować się cenami jednej.

Elastyczność,   przesunięcie daty podróży już o dzień  lub dwa może znacznie obniżyć ceny biletów lotniczych.

Warto również  śledzić promocje różnych linii lotniczych, np. Qatar Airways, Emirates czy Finnair

Gdzie szukać lotów?

www.skyscanner.pl – polska wyszukiwarka lotów

www.tanie-loty.com.pl – polska wyszukiwarka lotów

www.Kayak.pl  – w języku polskim

www.ebookers.com –  w języku angielskim

www.ebookers.de – w jezuku niemieckim