Bophut Beach

0
2721
5/5 - (1 vote)

Bophut Beach leży w północnej części Koh Samui i ma długość około dwóch kilometrów, w czasie odpływu nie we wszystkich miejscach nadaje się do pływania. Woda jest stosunkowo płytka, piasek jest grubszy niż w Lamai i Chaweng. W zachodniej części plaży jest dla dzieci dmuchany zamek na wodzie, po którym mogą skakać i się bawić.

Ze względu na wybudowane w Bophut finezyjne restauracje i hotele, Bophut Beach jest teraz traktowana, jako luksusowa plaża. Szczególne warto zwrócić uwagę na gustownie urządzone restauracje w starych chińskich drewnianych domach i ich doskonałe dania z ryb i owoców morza.

Co piątek na Bophut Walking Street, już wczesnym popołudniem, rozstawiane są stragany na nocny rynek, gdzie od wieczora, na licznych straganach można kupić szaszłyki z grilla, smażone skrzydełka z kurczaka i ryby. Stoją budki z produktami rzemiosła artystycznego, lampy, a także figurki Buddy wykonane w Chinach, drewniane miski, drobiazgi i ubrania

Do wczesnych lat 90 Bophut było tylko wioską rybacką – Fishermen’s Village, gdzie większość mieszkańców była chińskiego pochodzenia, o czym do dzisiaj świadczą drewniane domy w stylu chińskim.

Źródło: https://www.kuryikoguty.pl/jak-wprowadzic-nowe-ptaki-do-istniejacej-hodowli.html