Jak dobrać fotel do kanapy?

0
5635
Rate this post

Czy fotele w salonie muszą być w tym samym kolorze co kanapa? Czy można pozwolić sobie na zabawę barwami i czy taka aranżacja nie będzie kiczem? Wszystko zależy od pomysłu, który koniecznie musi być profesjonalny, a decyzja dokładnie przeanalizowana. Podczas aranżowania wnętrza nie chodzi o to, aby każdy element pasował do siebie kolorystycznie. Wówczas wystrój byłby nudny, a przebywanie w takim pomieszczeniu nie stanowiło przyjemności. Obecnie bardzo modne są aranżacje, w których duży akcent stawia się na kolorystyczny kontrast. Sprawdźmy, co proponują projektanci.

Pomysł numer 1 – fotele i kanapa w tym samym kolorze

Rozwiązanie, w którym kanapa i fotele dostępne na https://www.fotel.pl mają tapicerkę w tym samym kolorze, jest znane każdemu, dlatego jest najpopularniejsze i oczywiście najbezpieczniejsze. Jeśli wszystkie meble wypoczynkowe mają być w salonie w tym samym kolorze, pojawia się pytanie, w jakim? Można postawić na kolejną bezpieczną opcję, czyli stonowane barwy, biel lub czerń bądź odważyć się na wyrazisty kolor mebli. Intensywny niebieski, fiolet, a może czerwień? Wybierając kolor tapicerki, nie trzeba martwić się o aranżacyjne faux-pas, ponieważ w przypadku mebli wypoczynkowych moda wnętrzarska jest bardzo łaskawa. Aby urozmaicić jednolitą kolorystykę, można sięgnąć po designerskie fotele przykuwające uwagę oryginalną formą, przełamującą monochromatyczność wnętrza.

Pomysł numer 2 – fotele w innym kolorze niż kanapa

Fotele w salonie nie muszą być w tym samym kolorze co kanapa. Decydując się na tak odważne, ale bardzo modne rozwiązanie, warto pamiętać o tym, aby fotele należały do tej samej kolekcji co kanapa. W przeciwnym razie efekt może być zbyt zaskakujący i sprawiać wrażenie kiczu. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście biel i czerń, ale też kolory ziemi. Miłośnicy intensywnych kolorów mogą zdecydować się na zestawienie turkusu, zieleni lub fioletu z czernią bądź wybrać własną kompozycję. Życzymy udanych aranżacji.