Ang Thong National Marine Park

0
1253
Rate this post

Będąc na Koh Samui nie powinno się przegapić okazji by odwiedzić Park Narodowy – Ang Thong National Marine Park. Dziewicza przyroda, fantastyczne widoki i piękne plaże. Wycieczka w to miejsce z Koh Samui kosztuje 1200 -2000 Bahtów i najlepiej wykupić ją będąc już na Koh Samui, jest większy wybór wśród paru organizatorów wycieczek, są różne opcje i mniejsze ceny niż w dostępnych na dzień dzisiejszy ofertach w intrenecie.

Ang Thong National Marine Park składa się z 42 wysp należących do archipelagu Ang Thong. Znajduje się w Zatoce Tajlandzkiej, ok. 35 km na zachód od Koh Samui i Koh Phangan i około 40 km na południe od Ko Tao. Należy do powiatu Samui / Surat Thani. Park Narodowy zajmuje powierzchnię 102 km ² Największe wyspy to: Wuatalab, Mae Koh, Samsao, Hindub i Tai Plao Ko

Wuatalab: Punkt Widokowy

Jest to jeden z najbardziej znanych, malowniczych miejsc w Tajlandii. Ścieżka prowadząca tam rozpoczyna się około stu metrów do plaży po lewej stronie. Zaleca się solidne buty i cos do picia. Po trudzie wchodzenia pod górę do punktu widokowego, można snorkelować w krystalicznie czystej wodzie, lub posilić się na plaży w barze, który oferuje przekąski i napoje. Polecamy zimnego kokosa (40 Baht), którego mleko jest pełne witamin, minerałów i elektrolitów, co tworzy z niego idealny napój na Tajski klimat.

Koh Mae Koh: Jezioro Thale Nai

Wewnątrz wyspy znajduje się słone, szmaragdowe jezioro. Od plaży, prowadzą drogi z mnóstwem stromych schodów do punktów widokowych. Samo jezioro ma powierzchnię ok. 250 x 350 metrów i 7 metrów głębokości. On jest na tym samym poziomie, co morze, z którym jest połączony podziemnym tunelem na wschód. Kąpiel w nim jest niestety zabroniona.

Na plaży znajduje się bar z napojami.

Noclegi:

Urząd parku wynajmuje kilka skromnych domków z wentylatorem na Koh Wuatalab. Domek 2 -osobowy kosztuje 500 Baht / noc, 6 -osobowy, 800 Baht / noc i 8 – osobowy, 1200 Baht /noc Rezerwować nocleg można na stronie rządowej http://www.dnp.go.th/ ( szukaj na liście alfabetycznej parków narodowych “ Mu Ko Ang Thong “)