Wyprawa do Delf

0
1073
Rate this post

Co roku Grecję odwiedzają miliony. Co roku turystyka tu kwitnie, a ludzie zachwycają się zarówno walorami geograficznymi, jak i kulturowymi kraju. A gdy zwiedzają miejsca o charakterze historycznym, na ich planie podróży często znajduje się wyrocznia w Delfach oraz założone tam stanowisko archeologiczne.

Turystyka w takim miejscu jest niewątpliwie ogromnym przeżyciem. Co prawda nikt już nie wierzy w starożytnych bogów i w to, że przepowiednie się sprawdzały, ale sama możliwość stanięcia w miejscu, gdzie przed tysiącami lat kształtowało się życie polityczne, czy religijne, jest niesamowite. Bo rzeczywiście w tym miejscu, uznawanym za swoiste centrum świata, kształtowały się ważne decyzje. Zarówno politycy, osoby rządzące, jak i odpowiedzialne ze religię, decyzje podejmowali właśnie w oparciu o to, co za pośrednictwem Pytii przekazywali bogowie.

Stanowisko archeologiczne w Delfach cieszy się ogromną popularnością. Można zwiedzić je, oglądając oryginalne fragmenty świątyni. I tu ludzi fascynuje.