Światowe Dziedzictwo w Grecji

0
499
Processed by: Helicon Filter;
Rate this post

Dla wielu osób, które regularnie podróżują po świecie, turystyka ma sens tylko wtedy, gdy mogą zwiedzać miejsca o najwyższych walorach kulturowych i historycznych. Takim miejscem, gdzie w pełni mogą zrealizować swój cel jest niewątpliwie Grecja, w której aż siedemnaście obiektów zostało wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wśród nich ważne miejsce zajmują obiekty o charakterze religijnym, będące świadectwem wierzeń starożytnych Greków. Przykładem jest chociażby świątynia Apollona osadzona w stanowisku archeologicznym w Bassaj. Innym bardzo popularnym stanowiskiem są Delfy z ruinami najsławniejszej starożytnej wyroczni i świątyni. Dalej, wśród zabytków znajdujemy ateński Akropol, słynną Górę Olimp, gdzie także znajduje się rozbudowane stanowisko archeologiczne, czy wyspę Rodos.

Wszystkie te zabytki sprawiają, że Grecja jest krajem atrakcyjnym dla tych, którzy poszukują korzeni własnej cywilizacji, czy chcieliby poczuć tchnienie historii, która przed wiekami toczyła się w tym miejscu.