Full Moon Party

0
3843
Rate this post

Full Moon Party na Koh Phangan jest jedną z największych imprez plażowych na świecie, która odbywa się raz w miesiącu przy pełni księżyca na plaży Haad Rin, na południowo-wschodnim krańcu wyspy Koh Phangan. Cała plaża jest parkietem dla niezliczonych młodych ludzi z całego świata, którzy są tutaj, aby tańczyć i się bawić. Impreza nie ma tła kulturowego i historycznego, a zapoczątkowała ją pod koniec lat 80 grupka turystów, którzy świętowali urodziny na plaży przy pełni księżyca i bawili się przy psychodelicznej muzyce trance. Dziś jest to impreza masowa, którą odwiedza 7000-30000 osób (w zależności od pory roku i specjalne okazje, takie jak Nowy Rok) i opisuje ją każdy przewodnik turystyczny. Muzyka od tego czasu odpowiednio się zmieniła i teraz praktycznie wszystkie popularne style muzyczne są reprezentowane.

Kilka dni przed imprezą w Haad Rin ceny zakwaterowania znacznie wzrastają i może być problem z dostępnością wolnych miejsc, lecz w innych rejonach wyspy nie ma już tego problemu, a dojazd na imprezę z innej części wyspy za pomocą taksówki czy motorówki nie stanowi kłopotu.

Ze względu na sukces Full Moon Party zaczęto organizować inne imprezy takie jak „ Black Moon party”, „Half-Moon“, „Shiva Moon“ i ” Jungle Experience „) tak, że praktycznie, co wieczór odbywają się imprezy na Haad Rin i okolicznych Ban Kai / Ban Tai