Nurkowanie – Koh Tao

0
3244
Rate this post

Nurkowanie na Koh Tao jest bardzo popularne, a większość turystów odwiedza tę wyspę by nurkowac, lub zacząć tutaj swoją podwodną przygodę. Ci, którzy nie mieli okazji do nurkowania, maja idealna okazje by spróbować tego na Koh Tao, wyspa jest jednym z rajów nurkowych w Azji Południowo-Wschodniej.

Po przyjeździe na Koh Tao bardzo łatwo zrozumieć, dlaczego tak jest: na prawie każdym rogu znajdują się szkoły nurkowania oferujące niezwykle tanie nurkowanie i kursy nurkowania. Ceny nurkowania na Koh Tao są tak niskie, jak prawie nigdzie indziej w Tajlandii, a w bezpośrednim sąsiedztwie wyspa ma 25 miejsc do nurkowania.

Wśród nich najbardziej znane są: Ogród Japoński, Shark Island, Mango Bay i Green Rock. Średnia głębokość wynosi 12-18 m, lecz w zależności od miejsca nurkowania i umiejętności nurka, sięga do 40 m w dół. Krystalicznie czysta woda pozwala na widoczność do 30 -40 metrów w najlepszych warunkach, a średnio 15 m.

Liczne bazy nurkowe oferują podstawowe kursy Open Water Diver juz za około 9000 THB, zawarte są w tej cenie koszty wymaganych podręczników, wypożyczenia sprzętu i opłat za certyfikat. Wiele szkół nurkowania oferuje również bezpłatne, podstawowe zakwaterowanie w czasie trwania kursu, a na bardziej komfortowe duże zniżki.

Przykładowe kursy i ceny:

Discover Scuba Diving (pól dnia) – 2000 THB

Open Water Diver (3-4 dni) – 9000 – 10000 THB

Advanced Open Water (2 dni) – 8500 THB

Nurkowania, posiadając już certyfikat – od 700THB z kompletnym wyposażeniem.