Jak dojechać na Koh Samui?

0
6831
Rate this post

Jak dojechać na Koh Samui ? Podróż z Bangkoku na Koh Samui nie jest skomplikowana ani kosztowna, istnieją różne możliwości.  Oto najlepsze z nich:

Samolotem, bezpośrednio na Koh Samui

Jeśli chcemy się dostać na wyspę, najwygodniej i najszybciej ( tez najdrożej) wybieramy bezpośrednie polaczenie lotnicze z Bangkoku(lotnisko Suvarnabhumi), Jako ze lotnisko na Koh Samui jest prywatną własnością Bangkok Airways i przez nich zarządzane, nie znajdziemy polaczeń tanich linii lotniczych. Lot z Bangkoku trwa 60 do 90 min i kosztuje około 3000 – 5000 Baht w jedna stronę(70 – 110 Euro) Samoloty latają od godziny 6 rano do 21 wieczorem z częstotliwością mniej więcej, co godzinę. Przeważnie pierwszy i ostatni lot dnia można kupić trochę taniej.

Samolotem do Surat Thani i promem na Koh Samui

Inna opcją, jest samolotem z Bangkoku do Surat Thani i promem na Koh Samui.  Za lot zapłacimy już dużo mniej, lecz czas podroży potrwa trochę dłużej. Tanie linie lotnicze Nok Air i Air Asia latają parę razy dziennie z Bangkoku (lotnisko Don Mueang) do Surat Thani. Bilety w cenie 600- 800 Baht w jedna stronę.  Linie te oferują tez bilety kombi ( ok. 1500 Baht) na przelot, przejazd z lotniska i szybki katamaran do Koh Samui. Całkowity czas podroży wynosi 5 -6 godzin. Jeśli chcemy taniej, to na lotnisku sprzedają również bilety kombi (350 Baht), które zawierają przejazd z lotniska i prom na wyspę. Można tez kupić taki bilet kombi bezpośrednio u przewoźnika Lomprayah (600 Baht) i w cenie mamy transfer z portu do naszego hotelu na Koh Samui.

Autobusem do Chumporn i szybkim katamaranem na wyspę

Najwygodniejsza tutaj opcja jest zakup kombi biletu, który obejmuje podróż z Bangkoku na Koh Samui. Firma Lomprayah oferuje przejazdy dwa razy dziennie:

Wyjazd o 6:00 – kosztuje 1400 Baht i jesteśmy na wyspie o godz. 16:40

Wyjazd o 21:00 – kosztuje 1450 Baht i jesteśmy na miejscu o 11:20

Pociągiem

Pociąg Bangkok / Butterworth ( Malezja ) przez Surat Thani – gdzie trzeba wysiąść, jedzie z głównego dworca kolejowego w Bangkoku ( Hua Lamphong ) Można kupić bilet kombi, który obejmuje pociąg, autobus do przystani i prom na wyspę. Można wybrać między 1. lub 2. klasą, siedzenia lub wagon sypialny (zalecane) i klimatyzację lub wentylator.
Cena biletu to 800 bahtów za 2 klasę i 1200 bahtów za 1, godziny odjazdów pociągów są zwykle od 17 do 20.
Bilety na pociąg można zarezerwować na lotnisku w Bangkoku, na dworcu kolejowym, oraz w wielu biurach podróży w Bangkoku . Dotyczy to wszystkich osób , które chcą spędzić co najmniej jedną noc w Bangkoku, ponieważ nie zawsze można dostać bilet na ten sam dzień !
Czas jazdy z Bangkoku do Surat Thani to około 12 godzin , a stamtąd na Koh Samui około 2,5 godziny