Ile trwa lot samolotem w popularne turystycznie kraje?

0
75
5/5 - (1 vote)

Podróż samolotem to wygodne alternatywa dla jazdy samochodem czy pociągiem, zwłaszcza jeśli wybierasz się na wakacje za granicę. Pierwszy lot może być stresującym wydarzeniem, zwłaszcza jeśli nie wiesz czego się spodziewać na odprawie i jak długo będzie trwał rejs. Warto zapoznać się z najważniejszymi kwestiami. Dowiedz się, czego się spodziewać podczas pierwszej podróży samolotem i ile trwają loty do najpopularniejszych turystycznych krajów. 

 1. Pierwszy lot samolotem — jak się do niego przygotować?
 2. Co można zabrać na pokład samolotu?
 3. Czego nie można mieć w bagażu podręcznym?
 4. Jak przejść odprawę bez stresu?
 5. Podróż samolotem do popularnych turystycznych miejsc — ile trwa?

To Twój pierwszy raz na pokładzie samolotu? Zastanawiasz się, jak długo potrwa rejs do Chorwacji, Grecji czy Bułgarii? Dzięki naszym wskazówkom będziesz doskonale przygotowany do powietrznego rejsu!

Pierwszy lot samolotem — jak się do niego przygotować?

Lot samolotem to dla jednych stresujące wydarzenie, a dla innych cudowna przygoda. Wszak wtedy można podziwiać wspaniałe widoki. W końcu niecodziennie zobaczysz, jak wygląda kontynent z lotu ptaka. Jeśli chcesz, aby to wydarzenie było spokojniejsze, zadbaj o kilka istotnych elementów.

Co można zabrać na pokład samolotu?

Pierwsza podróż samolotem zwykle rodzi wiele pytań, zwłaszcza na temat tego, co można zabrać na pokład samolotu. W tej kwestii należy rozróżnić bagaż rejestrowany od tego podręcznego. Do tego pierwszego można spakować:

 • ostre przedmioty, takie jak np. brzytwy, maszynki do golenia, strzykawki czy nawet tasaki,
 • kosmetyki, leki i przybory lecznice,
 • żywność i napoje,
 • sprzęt turystyczny, z wyłączeniem produktów gazowych, gdyż grożą one wybuchem,
 • narzędzia,
 • sprzęty elektryczne,
 • broń.

W przypadku bagażu podręcznego istnieje więcej ograniczeń, zwłaszcza w kwestii płynów czy produktów pielęgnacyjnych. Zanim spakujesz się, zajrzyj na stronę linii lotniczych — znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje. Dzięki temu bez trudności przejdziesz odprawę bagażu rejestrowanego i podręcznego.

Czego nie można mieć w bagażu podręcznym?

Wiele osób zastanawia się, jak to jest z bagażem podręcznym. Warto wiedzieć, że ograniczenia w jego zawartości nie dotyczą tylko pojemności butelek czy kosmetyków. Oto rzeczy, które nigdy nie powinny znaleźć się w bagażu podręcznym:

 • broń,
 • ostre przedmioty,
 • produkty toksyczne,
 • pojemniki z gazem,
 • substancje łatwopalne.

Sprawdź wcześniej jakie ograniczenia nakładają linie lotnicze na zawartość bagażu podręcznego.

Jak przejść odprawę bez stresu?

Zanim wejdziesz na pokład samolotu, należy się odprawić. Przede wszystkim sprawdź wymiary bagażu podręcznego. Szczególnie tanie linie lotnicze są restrykcyjne w tym aspekcie, a przy prekroczeniu rozmiaru walizki, konieczna okaże się dopłata. Nie zapomnij o wymaganych dokumentach, bez których nie będzie możliwa dalsza podróż. Jeśli nie jesteś pewien co do wagi bagażu podręcznego, skorzystaj z dostępnych miar na lotnisku. Dzięki temu zawczasu możesz zredukować masę walizki. Po kontroli bezpieczeństwa czas przenieść się do hali odlotów, gdzie poczekasz na dalszą część podróży. Zanim zostaniesz wpuszczony do samolotu, będzie poproszony o kartę pokładową.

Dzięki tym kilku wskazówkom lot samolotem będzie spokojniejszy.

Podróż samolotem do popularnych turystycznych miejsc — ile trwa?

Wiele osób przed pierwszym lotem zastanawia się, jak długo potrwa podróż. Oto najpopularniejsze kraje turystyczne:

 • Grecja — jeśli wybierasz się z Okęcia na Korfu, to twój lot samolotem potrwa około 2 godzin i 30 minut — czas rejsu do innych części tego kraju sprawdzisz na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ile-trwa-lot-do-grecji/,
 • Włochy — na podróż z Warszawy do Rzymu należy zarezerwować nieco ponad dwie godziny,
 • Chorwacja — lot z Warszawy do Dubrownika wynosi około dwóch godzin, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak długo trwa podróż samolotem do innych miast tego kraju, sprawdź wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ile-trwa-lot-do-chorwacji/,
 • Bułgaria — średni czas lotu z Polski do tego turystycznego raju trwa nieco ponad dwie godziny.

Czas oddzielający od startu i lądowania jest uzależniony od miejsca wylotu i przylotu. Pamiętaj, że rejs w powietrzu to niezapomniane przeżycie i rozkoszuj się pięknymi widokami w czasie podróży.