Dieta i odchudzanie

0
287
Rate this post

Prawidłowa masa ciała, czy optymalny współczynnik BMI wyliczany na podstawie masy ciała i wzrostu to jeden z podstawowych warunków utrzymania zdrowia. Szkodliwa a nawet niebezpieczna dla życia jest zarówno znaczna nadwaga jak też stan przeciwny zwany niedowagą.
Ponieważ w naszym społeczeństwie powszechniejszy jest ten drugi stan, dlatego dieta i odchudzanie to temat na czasie.
Przepisy dietetyczne możemy spotkać w czasopismach czy internecie. Jednak sposób odżywiania powinien do każdego dostosowany indywidualnie. Zbyt szybki spadek masy ciała również jest niezdrowy.
Na rynku funkcjonują usługi dietetyków. Specjalista taki jest wykształcony na uczelni medycznej wobec czego posiada on odpowiednią wiedzę z zakresu fizjologii organizmu ludzkiego. Najpierw oceni nasz stan zdrowia, w razie potrzeby kierując nas na dalsze badania lekarskie. Następnie ułoży nam sposób odżywiana, wraz z proponowanym programem ćwiczeń. Bez wysiłku fizycznego nawet najlepiej skonstruowana dieta niewiele nam pomoże.
Warto także dodać że podczas terapii dietetycznej specjalista ma możliwość nieustannego korygowania naszych poczynań oraz motywowania nas do dalszej pracy. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie szybkie i co najważniejsze zdrowe odchudzanie a przez to pełen sukces.