Baseny kąpielowe

0
319
Rate this post

Basen we własnym ogrodzie leżał kiedyś tylko w sferze marzeń. Jednak obecnie prawie każdy może go mieć i cieszyć się przyjemnością kąpieli w ciepły, letni dzień.
Baseny kąpielowe są dostępne na rynku w bardzo szerokim wyborze. Istnieje wiele firm, które na nasze życzenie wybudują taki basen, jaki tylko sobie wymyślimy. Bardzo popularnym trendem stało się obecnie budowanie basenów przypominających naturalne zbiorniki wodne. Nie tylko można się w nich bez problemu kąpać, ale są także bardzo efektowną i wzbudzającą podziw ozdobą ogrodu. Baseny kąpielowe stacjonarne to jednak bardzo duży wydatek i warto dokładnie zastanowić się jaka wielkość basenu jest nam potrzebna i czy nie lepiej zdecydować się na gotową konstrukcję z polistyrenu zamiast wykonywać go od podstaw.
Ciekawym rozwiązaniem są również baseny kąpielowe przenośne, które można kupić w niemal każdym markecie budowlanym. Występują one w trzech podstawowych rodzajach, dmuchane, rozporowe i stelażowe. Szczególnie polecane są dwa ostatnie, najlepiej sprawdzające się w naszych ogrodach. Baseny rozporowe i stelażowe to duże i bezpieczne konstrukcje o średnicy nawet kilku metrów i dość znacznej głębokości. Dzięki temu może w nich się swobodnie kąpać nawet kilka osób, a nawet nurkować.