Stare Miasto

0
550
5/5 - (1 vote)

Stare Miasto

Warszawa, to nie tylko nowoczesne budowle, wysokie wieżowce, nowoczesna forma architektury. Stare Miasto to miejsce, które w Warszawie, odgrywa niezwykle ważną i priorytetową rolę. To najstarszy ośrodek miejski w naszej stolicy, stanowiący zespół architektury zabytkowej z XVII i XVIII wieku, otoczony murami obronnymi z XIV-XVI wieku.

Stare Miasto dla warszawiaków jest niezwykle ważnym i cennym zespołem obiektów, które w niebywały sposób jest pielęgnowany i chroniony. Czego każdy turysta może się spodziewać zwiedzając tę starszą część naszej stolicy? Z pewnością Plac Zamkowy z każdemu dobrze znanym Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Katedrę Świętego Jana, a także Kościół Jezuitów z okresu 1608-1626 roku. Stare Miasto Warszawa to również zespół kamienic pochodzących z XV-XIX wieku, które po II wojnie światowej, w większości zostały zrekonstruowane. Każda kamienica ma swoją nazwę, każda znajduje się przy dobrze znanych warszawiakom ulicach. Stare Miasto w Warszawie z pewnością zachwyca, wzbudza zainteresowanie, jest obiektem westchnień zarówno mieszkańców stolicy, jak również tysięcy, odwiedzających je turystów.

Stare miasto

To piękna wizytówka i okno na świat, z którego niewątpliwie możemy być dumni. Liczne kawiarenki, stragany z pamiątkami, miejsce, gdzie można usiąść i odpocząć. Na pewno Stare Miasto to ta część Warszawy, którą każdy Polak powinien, choć raz w swoim życiu zobaczyć. To zabytkowe piękno, którego po prostu nie sposób nawet opisać słowami.

Źródło: https://kl-ostoja.pl/roslinne-symbole-w-kasynach-i-grach-hazardowych-popularne-inspiracje.html