Michoacan

0
1320
Rate this post

Michoacan de Ocampo leży w południowo- zachodniej części Meksykańskich Stanów Zjednoczonych i graniczy ze stanami Colima, Jalisco, Guanajuato, Queretaro, Meksyk i Guerrero.
W czasach prekolumbijskich tereny te zamieszkiwane były przez Olmeków, ludy Keczua, które stworzyły silne państwo Perepecha toczące wojny z imperium Azteków. Władca tego kraju Zuuangua pokonał nawet Montezumę II i w odróżnieniu od innych plemion Indiańskich zachował niezależność swojego kraju. Po przybyciu na te tereny Hiszpanów nie wtrącał się w walki Azteków z Hiszpanami, ale w niedługim czasie zmarł na przywiezioną przez Europejczyków czarną ospę i po jego śmierci umarło także jego państwo podbite przez konkwistadorów.
Już w 1533 roku zaczęła się akcja nawracania Indian na wiarę chrześcijańską a kolonizatorzy rozwijali działalność rolniczą. Tak jak i w innych stanach historia tego wygląda bardzo podobnie: długi okres braku stabilizacji, walka o władzę między liberałami a konserwatystami. Dyktatorskie rządy Porfirio Diaza przyniosły dopiero uspokojenie nastrojów i rozwój gospodarczy tego regionu.
Współcześnie żyjący w stanie Michoacan obywatele trudnią się głównie finansami, usługami, rolnictwem i handlem, przemysłem i transportem. Michoacan jest jednym z największych producentów awokado, a oprócz tego produkuje się także cytrusy, sezam, sorgo, kukurydzę, pszenicę; produkuje się także znaczące ilości mleka i miodu a także poławia się ostrygi i żółwie.
Jedna z największych atrakcji turystycznych w tym kraju powstały dopiero w roku 1943 wulkan Paricutin.