Spódnica damska na wiosnę i lato

0
263
Rate this post

Spódnica damska na wiosnę i lato

Dziś chciałabym podpowiedzieć co nieco na temat eleganckiej spódnicy damskiej w zakresie kolekcji wiosna – lato 2014. Oczywiście o eleganckich spódnicach damskich można rozważać bez końca, ale tym razem zawężamy obszar rozważań do ciepłego i kwiecistego sezonu jakim jest wiosna. Pogodowe anomalia sprzyjają rychłemu powitaniu wysokich temperatur. Czy się to Paniom podoba, czy nie warto się na sezon wiosna – lato odpowiednio przygotować.

W sezonie wiosna – lato 2014 wietrzymy garderobę i usuwamy z niej kolory zimne, szare, ziemiste oraz neonowe. Wytworna elegancja w tym sezonie związana będzie przede wszystkim z kolorem écru, kontrastem biel – czerń oraz kwiecistymi aplikacjami i materiałami. Dozwolone jest łączenie kontrastu z kwiecistym wzorem, aczkolwiek bez przesady. Jeżeli mamy écru, ołówkową spódnicę możemy dobrać do niej kwiecisty szal lub bezrękawnik. Czerń z bielą sprawdzi się idealnie w zestawieniu poziomych pasów, a także w asyście: czarna spódnica z białą bluzką. Kwiecistość w tym sezonie będzie nas otaczać z każdej strony. Modne spódnice to przede wszystkim spódnice z pikowanego materiału, jak i sukienki wykonane z materiałów w kwiaty. Spódnica w kwiaty powinna być bardzo malownicza i zachwycać kolorystyką.

Modne spódnice w sezonie wiosna – lato 2014 to przede wszystkim krótkie spódniczki mini, spódnice do kolan w kształcie trapezu oraz spódnice ołówkowe. Nie zabraknie również bombek, które wkomponowano w całą sukienkę. Spódniczki mini zaprezentują się dobrze w kolorze białym, écru lub czarnym, jako wręcz drobny dodatek do ozdobnej koszuli lub bluzki. Eleganckie spódnice szyte na kształt trapezu sprawdzą się znakomicie w kolorze śnieżnobiałym z dodatkiem okazałego paska. Spódnica ołówkowa również pozostanie uwielbiona przez biel oraz czerń.

Kobiece sylwetki możemy podzielić na kilka rodzajów, będą to kolejno: jabłko, gruszka, klepsydra i prostokąt. Każda z sylwetek ma swoje plusy i minusy, dziś podpowiadam co zrobić, aby podkreślić plusy i zamaskować minusy. Naszym narzędziem jest spódnica damska, a zatem do dzieła. Elegancka spódnica damska w kształcie litery A, czyli w formie trapezu idealnie zrównoważy proporcje sylwetki w kształcie jabłko. Całości nada odpowiedniego kształtu również spódnica w kształcie tulipana, np. ozdobiona dodatkowo delikatnymi zakładkami, które również będą modne w tym sezonie. Spódnica bombka zamaskuje zbyt obfite biodra gruszki oraz nada kształt bioder prostokątowi. Gruszka sprawdzi się idealnie w spódnicy ołówkowej. Dodatkowo asymetryczne lub ukośne cięcia wydobędą jej kobiece kształty. Klepsydra będzie wyglądać dobrze w każdym kroju, zaś dobrze dla niej, aby podkreślała proporcje sylwetki spódnicami ołówkowymi. Sylwetka prostokątna może założyć spódnicę mini lub rozkloszowaną.