Turystyka rowerowa – jak zacząć

0
696
Rate this post

Turystyka rowerowa to interesujące hobby, do każdego wyjazdu należy się jednak dobrze przygotować, aby nasza podróż była prawdziwą przyjemnością.
Od czego zacząć przygotowania?  Jeśli ktoś do tej pory jeździł ze zwykłym rowerem na wycieczki jednodniowe pokonując trasę kilkudziesięciu kilometrów, to może również wybrać się z nim w trasę z noclegiem. Dobrze będzie doposażyć swój rower w bagażnik.  Mogą się przydać również błotniki.
Potem należy zaplanować trasę. Ważne przy tym będzie wzięcie pod uwagę, gdzie znajdują się boczne drogi asfaltowe, leśne i polne. Bardzo ważny jest wybór miejsca na nocleg. Ważne jest by znajdowało się ono w osiągalnej dla nas lokalizacji, dystans do przejechania należy zwiększać stopniowo, nie nadwyrężać sił.
Potem należy spakować się, nie zabierając więcej rzeczy, niż to niezbędne. Do roweru na pewno przydadzą nam się dętka, pompka, skuwacz do łańcucha i klucze do roweru. Należy pamiętać o zabraniu kurtki przeciwdeszczowej. Może przydać się też śpiwór, jeśli noc planujemy spędzić w schronisku.