Jak wybrać koszulę idealną dla siebie?

0
233
Rate this post

Jak wybrać koszulę idealną dla siebie?

Przed ważnym dla nas wydarzeniem takim jak matura, egzamin, obrona pracy magisterskiej musimy odpowiednio przygotować się nie tylko z wiedzy, jaką sobą zaprezentujemy, ale również naszym wyglądem zewnętrznym.

W tym celu należy się odpowiednio ubrać. Wypastowane błyszczące buty, garnitur odpowiednio dopasowany do sylwetki, krawat pasujący do całości i koszula, najlepiej biała. Pytanie jak wybrać odpowiednią koszulę dla siebie?

Istnieje wiele styli, które można wybrać dokonując zakupu koszuli. To jaki wybierzemy zależy od naszego gustu, jednak jak wybrać koszulę, która będzie odpowiednia tzn. wytrzymała, wygodna, trwała i w dodatku odpowiednio dopasowana.
Jak znaleźć dobrą koszulę?

Szukając dobrej koszuli możemy zwrócić uwagę na to, czy była ona szyta ręcznie. Szyte ręcznie koszule są zwykle znacznie lepiej przygotowane i trwalsze. To, czy koszula została uszyta ręcznie można sprawdzić zaglądając pod guziki. Jeżeli szycie jest nieregularne to może oznaczać, że koszula została uszyta przez profesjonalną szwaczkę, a nie przez maszynę.

Dobra koszula ma przeważnie podwójny materiał. Co to oznacza? Mimo dobrego materiału, jest on dodatkowo podwójny i przez to koszula staje się bardziej wytrzymała. Jeżeli nie mamy pewności zawsze możemy się spytać kogoś z obsługi.

Każdy profesjonalny producent koszul powinien oferować koszule w różnych rozmiarach i krojach. W przypadku gdy nie możemy odnaleźć koszuli odpowiadającej naszym potrzebom możemy się zwrócić do producenta o uszycie koszuli na wymiar. Może to nas oczywiście dodatkowo kosztować, jednak gdy nie mamy innego wyjścia to może być nasza ostatnia deska ratunku.
Na co zwracać uwagę?

Na co powinniśmy jeszcze zwracać uwagę wybierając koszulę? Mankiety. Mogą być w formie francuskiej i tradycyjnej. Wykończenie francuskie to tzw. wykończenie bez guzików. Tutaj musimy się posłużyć dodatkowymi spinkami. Takie utrudnienie może nam dodać nieco prestiżu, ponieważ różni się ono od tradycyjnego zakończenia jakim są znane wszystkim guziki.
Kołnierz

Kołnierz to kolejna ważna rzecz. W tym wypadku mamy kilka wersji do wyboru. Możemy wybierać między kołnierzem krótki, długim oraz kołnierzem z guzikami. To jaki wybrać kołnierz w koszuli również powinno wyglądać od całości stroju.
Rozmiar

Rozmiar to chyba najważniejszy element doboru koszuli. Za ciasna koszula może nam pęknąć gdy będziemy wykonywać różne wygięcia ciałem, zbyt duża koszula może na nas wisieć. O tym jaką rozmiarowo koszulę wybrać najlepiej przedyskutować z kimś , kto może nam w tym doradzić, znajomy, rodzina, a nawet osoba z obsługi sklepu, która zobaczy jak koszula na nas leży patrząc z zewnątrz.

Jak widać wybór koszuli nie jest prostym tematem. Jeżeli mamy z tym problemy warto poradzić się obsługi sklepowej.