Nocleg w górach

0
317
Rate this post

Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę pieszą lub wyprawę rowerową liczącą kilka dni, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Warto sporządzić listę niezbędnych rzeczy i tworzyć ją kilka dni, bo w trakcie myślenia o nadchodzącej podróży różne rzeczy będą nam się przypominać i przychodzić do głowy. Kolejnym krokiem jest spakowanie się na sucho, rozłożenie wszystkich rzeczy na podłodze i przyglądanie się im – tyle rzeczy będę nosić ze sobą. Czy to nie za dużo? Czy czegoś mi brakuje? Potem można przymierzyć zawartość do plecaka i ewentualnie zrezygnować z czegoś, jeśli okaże się za ciężki lub zabraknie miejsca.

Ważną rzeczą, którą dobrze jest zapewnić sobie jeszcze przed wyjazdem, jest zakwaterowanie. Jest wiele miejsc oferujących noclegi w górach, a więc jest duża szansa znaleźć coś dla siebie. Niekoniecznie trzeba przepłacać. Warto przejrzeć wiele ofert i porównać je. Nie zawsze ceny są adekwatne do oferowanych warunków. Podobnie jest z polem namiotowym, jeśli na takim planujemy pobyt. Powinno się wcześniej upewnić, że będzie na nim miejsce, kiedy przyjedziemy.