Sekret Budda Garden lub też Magic Garden

0
724
Rate this post

Sekret Budda Garden lub też Magic Garden jest ukryty wysoko w górach we wnętrzu Koh Samui, oferuje majestatyczne widoki i niezwykłą kolekcję rzeźb, które otacza bujna dżungla. Rzeźby są dziełem ogrodnika hodujący duriany na Koh Samui, Khun Nim, który w 1976 r. rozpoczął wznoszenie posągów i świątyń w okolicy ziemi jego rodziny, miał wówczas 77 lat.

Posągi przedstawiają zwierzęta, bogów i ludzi w różnych pozach, w tym jeden z nich samego autora w wygodnej pozycji, siedzącego na skale. Khun Nim pracował rozwijając swój ogród, aż do śmierci w wieku 91 lat.

Otoczenie ogrodu jest relaksujące i spokojne, z wodospadem i potokiem płynącym przez dżungle. Sekret Budda Garden znajduje się na szczycie Tar Nim Waterfall. Widoki w ogrodzie i na drodze prowadzącej do niego są spektakularne, można podziwiać piękną panoramę wyspy.

Sekretny ogród Buddy znajduje się w środkowej części wyspy, na północny- zachód od Lamai.

Najlepiej dojechać od strony Lipa Noi. Skręcamy z obwodnicy w malej wiosce Ban Saket i kierujemy się w kierunku wodospadu Ta Nim Waterfall. Droga ta prowadzi również do jednostki nadzoru lotniczego na Koh Samui, dlatego w połowie jest wojskowy punkt kontrolny, gdzie trzeba się zatrzymać, ale wystarczy powiedzieć ze jedziemy do Magic Garden i spokojnie możemy jechać dalej.

Droga jest momentami bardzo stroma, dlatego dobrze jest wypożyczyć auto i najlepiej z napędem na 4 koła, lub przyjechać taksówką. Przy czym jak wszędzie w Tajlandii należy nalegać na włączenie licznika, lub ustalić cenę przed jazdą.   Nie polecam jazdy na skuterze, który nie daje rady pod duże wzniesienia, a w drodze powrotnej sięga imponujących prędkości aż nie wytrzymują hamulce.