Jak jej pokazać, że masz to „co trzeba”

0
344
Rate this post

Jak jej pokazać, że masz to „co trzeba”

Jak załatwić tę delikatną sprawę, nie podchodząc do niej i nie mówiąc: „Cześć, jestem bogaty, silny i wszyscy moi, kochający mnie, przyjaciele życzą mi jak najlepiej, więc pomyślałem, że podejdę do ciebie i wysłucham, jakie masz problemy”.

Nie znaczenie słów gra tu największą rolę, ale to czego nie powiesz, a co ona wyczyta na twój temat między wierszami.

Dziewczyny zdecydowanie bardziej interesuje to, czego nie mówisz, od tego, co mówisz. Nie przechwalaj się, ale naucz się subtelnej sztuki sugerowania im, że jesteś wspaniały.

Nieco więcej subtelności, proszę. Zatem…

1. Powiedz jej komplement na temat tego, w co jest ubrana, szczególnie po­chwal biżuterię, i zapytaj, gdzie ją kupiła. Żeby nie było, że to tylko pretekst do nawiązania rozmowy, powiedz, że szukasz prezentu urodzinowego, załóżmy, dla swojej siostry. Teraz ta część, która postawi cię w dobrym świetle. Opo­wiedz jej, że byłeś już u Tiffany ego (czy w innym możliwie najdroższym sklepie z biżuterią w twoim mieście), ale że, niestety, nie udało ci się nic znaleźć. Za jed­nym zamachem odhaczysz dwa punkty A (zasoby) i D (troskę), a ona zacznie sobie wyobrażać, jak dostaje od ciebie diamentowe kolczyki od Tiffanyego.

2. Nowy film, który wszedł niedawno do kin, stanowi także bardzo dobry temat do rozmowy. Ale najpierw zasięgnij jej opinii, by się upewnić, że macie o nim podobne zdanie. Następnie zacytuj recenzję z jakiegoś dziennika (któ­rą za darmo możesz przeczytać w sieci pod odpowiednim adresem interne­towym – tak więc przygotuj się zawczasu). Zrobisz wówczas wrażenie osoby oczytanej i inteligentnej, dzięki czemu częściowo pokryjesz jej oczekiwania ujęte w punkcie A (zasoby).

3. Lokalna impreza charytatywna to dla niej potrójny szok. Sprawdź ko­niecznie gazetę. Wypadniesz, jakbyś miał A (zasoby), B (status) i okazywał D (troskę).

4. Zapytaj o jej pracę. Wyrazisz w ten sposób D – troskę emocjonalną. To absolutnie konieczne – ale uważaj, żeby nie wzbudzać podejrzenia co do za­interesowania jej statusem czy zasobami. Broń Boże, nie odwracaj ról!

5. Najczęściej niedocenianą zachętą dla kobiety XXI wieku jest zaoferowa­nie jej pomocy w sprawach zawodowych. Być może masz znajomych, którzy mogliby coś dla niej w tej kwestii zrobić i tym samym poprawić jej sytuację. To da wyraz twojemu B – statusowi. Może masz akurat rozeznanie w proble­mach, z którymi boryka się już od dawna. Wyrazisz w ten sposób D – troskę o jej sprawy.

6. Na poczekaniu zmyślaj zdania w stylu: „Gdy odśnieżałem ostatnio dro­gę dojazdową u babci…”. Wyjdziesz wówczas na fizycznie silnego (C) i opie­kuńczego (D).

7. Znajdź sposób, aby zapytać o jej bliskich (ale nie jej facetów). Są dla niej naprawdę ważni i uwielbia o nich mówić. Sprawi to, że zabrzmisz D – trosk­liwie. Następnie, przy okazji, wspomnij o swoich bliskich, ponieważ w ten sposób zademonstrujesz B – status. A kiedy już będziesz o tym mówił, do­rzuć kilka ostatnich przeżyć z kumplami, które wymagały tężyzny fizycznej, by pokazać jej swoją C – siłę fizyczną.

8. Zapytaj o jej ulubione restauracje i powiedz, gdzie sam chętnie chodzisz. (Oczywiście nie bary szybkiej obsługi, mimo że są naprawdę w porządku). Przechodzimy do klasy pierwszej. To pewna oznaka A – zasobów pienięż­nych, jak i dobrego gustu. (Na pewno dodatkowo zaostrzysz jej apetyt na wizję wspólnego wyjścia na wykwintną kolację).

9. Postaraj się skierować rozmowę na jej zwierzęta domowe. Jeżeli ma kota i hopla na jego punkcie, zasyp ją informacjami na temat opieki nad kotami. Jedynie D – supertroskliwy facet wie, jak zaopiekować się kotem!

10. Czy kiedykolwiek przyłożyłeś facetowi, który obraził twoją dziewczynę? Czy kiedykolwiek wdałeś się w bójkę w obronie honoru? (Nie mam tu na myśli burdy w knajpie). Nawiąż do tego, by zasugerować swoją D – troskę i C – siłę fizyczną. Ale zadbaj o to, żeby nie podejrzewała, że jesteś typem wojownika.

11. Oto ostatnia i najważniejsza sztuczka dotycząca rozmowy. Słuchaj bar­dzo uważnie, gdy do ciebie mówi, i niezależnie jaki poruszy temat – może to być jedno słowo rzucone całkiem znienacka – podchwyć go i zapytaj ją o jej zdanie. Wykażesz się D – troskliwością i zręcznością, bo udowodnisz, że umiesz czytać między wierszami.

12. Obojętne, na jaki temat rozmawiacie, zacytuj coś, o czym przeczytałeś ostatnio w uznanym dzienniku lub miesięczniku biznesowym. Wiesz, czego to dowodzi. Jeśli ona to raczej typ literatki, zacytuj którąś spośród ulubionych książek.