Stancja, czyli ‘wynajmę pokój’

0
794
Rate this post

Stancja, czyli ‘wynajmę pokój’

Kiedyś stancje i pojedyncze pokoje do wynajęcia cieszyły się stosunkowo dużą popularnością, chyba głównie ze względu na cenę.
Od ludzi mieszkających na stancjach często słyszy się o problemach z ustaleniem wysokości opłat, ograniczeniach w przyjmowaniu przyjaciół i znajomych, nadwrażliwym na hałas lub wścibskim gospodarzem. Potencjalnych kłopotów i powodów do kłótni nie brakuje. Niemniej zdarza się spotkać studentów, którzy takie lokum bardzo sobie chwalą i nie zamienili by stancji na nic innego.
Warto pamiętac jednak, że mieszkanie na stancji czy w wynajętym pokoju wiąże się z brakiem pełnej swobody. Jakby nie było, mieszka się u kogoś. Sytuacja jest zupełnie inna niż mieszkaniu studenckim, gdzie każdy cieszy się swobodą i choć dzieli mieszkanie z innymi, to mieszka u siebie.
Wciąż łatwo trafić na takie ogłoszenia w stylu: pokoje do wynajęcia, wolny pokój itd.. Zwykle pojawiają się na tablicach ogłoszeniowych, przystankach, na słupach w centrum miasta.
Serwis TwojaStancja.pl to miejsce w którym można znaleźć ogłoszenia wynajmu stancji, mieszkania studenckie i stancje Wrocław i z miast całej polski.