Gorące wakacje w Brazylii

0
578
Rate this post

Najlepsze odmiany kawy, przepyszna kuchnia i największy na świecie karnawał. To cała Brazylia, którą powinien odwiedzić każdy prawdziwy podróżnik. Po prostu nie ma mowy, żeby w jakiś sposób ominąć Brazylię na mapie swoich podróży, to miejsce szczególne, pełne koloru, kontrastowe, tętniące życiem. Przekona się tak naprawdę ten, kto zobaczy to na własne oczy. Jest co najmniej kilka powodów, dla których Brazylia wycieczki mają sens i zapadną na zawsze w naszą podróżniczą pamięć.

 

Brazylia uznawana jest za światową stolicę karnawału. Żeby zobaczyć coroczny początek karnawału w Brazylii, kiedy na ulice Rio de Janeiro wychodzą miliony mieszkańców, zjeżdżają turyści z całego świata. Karnawał rozpoczyna się 46 dni przed Wielkanocą i jest to impreza, która trwa aż cały tydzień. W trakcie karnawału mieszkańcy Rio mają wolne, pracują tylko ci, którzy obsługują branżę gastronomiczna. Cała Brazylia hucznie obchodzi karnawał, ale to ten w Rio znany jest na cały świat, gdyż organizowany jest z największym rozmachem.

 

To, czego nie może zabraknąć w trakcie Brazylia wycieczki, to spacer po lasach deszczowych. Na terenie Brazylii znajduje się 60% powierzchni lasów deszczowych całego świata. Jest to obszar najbardziej obfity gatunkowo w rośliny i zwierzęta ? naukowcy naliczyli ich prawie 4 miliony. Żyją tam ten gatunki małp, których nie spotkamy gdzie indziej na świecie.

 

Brazylia może pochwalić się pięknymi i rajskimi plażami. To prawdziwa gratka dla fotografów i fanów pięknych widoków. Wszystkie brazylijskie plaże wyglądają jak z bajki, a w całym kraju znajduje się prawie 1500 plaż. Przy okazji podziwiania plaż warto zajrzeć do Copacabana. To najsłynniejsza i jedna z najdłuższych plaż na świecie, liczy aż 4 km długości. Okolice Copcabana wypełniają drogie hotele, ekskluzywne kluby nocne i restauracje, do których zaglądają światowe gwiazdy. Punktem obowiązkowym w Brazylii jest też Ouro Peurto. To miasto, które znajduje się na liście UNESCO i jest jedną z pozostałości po czasach kolonialnych.