Gdańsk Manchester

0
1052
Rate this post

Turyści – jedźcie do Wielkiej Brytanii!

Wielka Brytania jest ochoczo wybieranym celem dla turystów na całym świecie. To nie tylko kraj o bardzo długiej i burzliwej historii, bardzo zasobny ekonomiczne, ale także o nowoczesnej i postępowej kulturze społecznej. Dzięki temu możemy liczyć tu na między innymi udane życie nocne i wspomnienia z najlepszych dyskotek na całym świecie. Tego zdania są także liczni Polacy, którzy spędzali lub spędzają tam urlopy, święta bądź nawet weekendy!
Do niedawna największym wydatkiem jeśli chodzi o podróże był sam koszt przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Całkowicie zrewolucjonizowało to usługi tanich linii lotniczych, które za niewielką cenę pozwalają zwiedzić cały świat, a przy tym nasza kieszeń na tym zbytnio nie ucierpi. W Polsce najbardziej rozwinięte są połączenia z właśnie Wielką Brytanią, co sprzyja turystyce w obie strony. Anglicy ochoczo przyjeżdżają do nadmorskich polskich miejscowości jak Gdańsk bądź Sopot, a Polacy do Londynu bądź Manchesteru. Ta obustronna wymiana ludzi pozytywnie działa na gospodarki obu państw, zasilając ich budżety wpływami z turystyki, a także na relacje społeczne i rozwój kosmopolityzmu. Dzięki temu polska kultura dociera w najgłębsze zakamarki Anglii oraz odwrotnie: kultura angielska przenika polskie społeczeństwo do głębi (przykładem są np. anglicyzmy coraz częściej obecne w naszym języku).
Jeśli chodzi o loty lotnicze to najlepiej wyjdziemy, gdy skorzystamy z połączenia Gdańsk Manchester, a gdy zechcemy dostać się do Londynu – zrobimy to drogą lądową!