Ubranie termoaktywne

0
336
Rate this post

Początkujący biegacze często popełniają pewien podstawowy błąd. Od razu porywają się na długie i wymagające trasy, bez uprzedniego ocenienia swojej kondycji. Okazuje się, że może to stać się przyczyną bardzo poważnych kontuzji i zaowocować niechęcią do biegania na kolejne lata.
Pierwszym krokiem każdego człowieka, który myśli o regularnym bieganiu, powinny być badanie lekarskie. Lekarz oceni stan naszego organizmu i doradzi nam, który sport będzie dla nas najlepszy. Bieganie odradza się osobom z dużą nadwagą i uszkodzonymi stawami.
Kolejnym krokiem jest skompletowanie wymaganego sprzętu. Ubranie termoaktywne to podstawa. Jest wykonane ze specjalnych materiałów, które dopasowują się do otoczenia i wspierają termoregulację naszego ciała.
Bardzo ważny dla każdego biegacza jest dobór obuwia. Powinno być ono oddychające, co nie dopuści stopy do zapocenia. Ponadto, musi ono miękko dopasować się do kształtu stopy i jednocześnie stabilnie ją trzymać, co pozwoli zminimalizować ryzyko kontuzji podczas treningu.