LWIA ZMARSZCZKA

0
244
Rate this post

Lwia zmarszczka (ta zmarszczka, która powstaje między brwiami, gdy często marszczy się czoło) może powstać już około trzydziestego roku życia, a robienie „srogiej” miny tylko ją utrwala; powstaje znacznie szybciej, gdy skóra jest przesuszona, słabo nawilżona.
Jak sprawić, by pojawiła się jak najpóźniej? Już od dwudziestego roku życia należy nie dopuszczać do przesuszenia skóry czoła; należy nawet kilka razy dziennie stosować dobry krem nawilżający (do reszty twarzy można używać krem „specjalistyczny” na przykład przy „pajączkach” krem do cery naczyniowej). Zimową porą należy stosować krem z lipidami. Po trzydziestce, gdy proces ten przyspiesza, dobrze jest, co drugi dzień wklepywać w te okolice maseczkę wygładzającą skórę.
Ważne jest także stosowanie preparatów do twarzy zawierających peptydy, kwas hialuronowy, witaminy A i E lub z algami, które działają ujędrniająca. Dzięki takim preparatom rysy twarzy złagodnieją dobrze jest zaopatrzyć się w flamaster (punktowy)na zmarszczki lub antyzmarszczkowy roll-on, których należy używać rano i wieczorem masując nim czoło robiąc okrężne ruchy na czole.