Sport w telewizji

0
387
Rate this post

Świetna rozrywka pełna wspaniałych emocji, niesamowitych zwrotów akcji oraz wrażeń towarzyszących długo po wyłączeniu telewizora. I setki kanałów wypełnionych rywalizacją o palmę pierwszeństwa, walką o zwycięstwo. Sport telewizyjny jest dla wielu nie tylko odskocznią od szarego życia, ale także treścią i jego sensem. Już w starożytności igrzyska olimpijskie pełniły funkcję stricte rozrywkową, czekano na nie przez cały rok, a kiedy już następowały, gromadziły na trybunach niezliczone tłumy.

Dzisiaj wszelkiego rodzaju współzawodnictwo sportowe gromadzi niezliczone rzesze ludzi przed telewizorem. Mecze ulubionych drużyn piłkarskich, siatkarskich koszykarskich, czy zawody lekkoatletyczne, albo turnieje tenisowe – są obecnie jednymi z najchętniej oglądanych telewizyjnych przekazów. Liczba miejsc na stadionach jest ograniczona, za sprawą telewizji liczba uczestników całego wydarzenia może być nieskończenie wielka. Każdy może śledzić sportowe współzawodnictwo swoich faworytów.
Sport jest dzisiaj jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć. Sportowcy zarabiają astronomiczne pieniądze, są gwiazdami otoczonymi splendorem i ogólnym szacunkiem. W olbrzymiej mierze dzieje się tak właśnie dzięki telewizyjnym transmisjom, które rozsławiają zawodników na cały świat.