Laem Sor Pagoda

0
770
Rate this post

Jedną z mniej znanych atrakcji turystycznych na wyspie Koh Samui jest Pagoda Sor Laem w południowo-zachodniej części wyspy. To miejsce jest stosunkowo daleko od nadmorskich kurortów na wschodnim wybrzeżu wyspy, nie jest licznie odwiedzane i ciche w porównaniu do bardziej popularnych miejsc Koh Samui.

Pagoda Laem Sor leży na samym końcu trochę kamienistej plaży Bang Kao. Pagoda ma złoty, świecący wygląd, zwłaszcza w słońcu, a kontrast z błękitnymi wodami oceanu robi niezłe wrażenie

Około stu metrów od pagody znajdziesz budynek zwanym Boat Hall. W środku tego budynku ze szklanymi ścianami stoi mała łódź, a w niej woskowa figura mnicha, który zbudował pagodę. Ten mnich jest bardzo szanowany, miejscowi ludzie przychodzą tutaj, aby oddać mu cześć.

Pagoda jest częścią kompleksu świątyni Wat Laem Sor, który obejmuje ogromny obszar. Sama świątynia Wat Laem Sor znajduje się nieco z dala od pagody, w pięknym otoczeniu, przypominającym dżungle.

Pagoda Laem Sor znajduje się na publicznej plaży, można odwiedzić o każdej porze. Podczas godzin słonecznych pagoda lśni pięknym złotym blaskiem. Nie ma opłaty za wstęp. Pomimo swojej lokalizacji na plaży, Wat Laem Sor jest świątynią, gdzie Tajowie przychodzą złożyć szacunek Buddzie. Proszę się odpowiednio ubierać i nie zwiedzać świątyni w stroju plażowym.