Wat Plai Laem

0
1245
Rate this post

Wat Plai Laem – stosunkowo nowa, powstała w 2004 roku, buddyjska świątynia na północno-wschodnim wybrzeżu Koh Samui. Znajduje się zaledwie 2 kilometry od Big Buddy w pobliżu Choeng Mon Beach.

Świątynia ta, jest jedna z najbardziej pięknych i kolorowych na Koh Samui, a główną atrakcja jest wielki posąg Guanyin, chińskiej bogini miłosierdzia i współczucia, która ma 18 ramion.

Guanyin jest czczona obecnie w wielu krajach z Azji Wschodniej, w Tajlandii jest również znana, jako Phra Mae Kuan Im. Guanyin jest bardzo wysoce szanowana przez Chińczyków i jest uważana za obrończynie kobiet, dzieci, chorych i ubogich.

Według buddyjskiej legendy może mieć nawet tysiąc rąk, by mogła obronić i pomóc wielu ludziom w jednym czasie.

Po obu stronach tego imponującego pomnika znajdują się budynki z pięknymi malowidłami ściennymi z mitologii buddyjskiej

Inną bardzo miłą dla oka atrakcja Wat Plai Laem, jest posąg chińskiego Buddy jest to gruby, śmiejący się Budda. W kulturze chińskiej, gruby Budda reprezentuje bogactwo i dobrobyt. Ta imponująca Statua ma 30 metrów wysokości i pomalowana jest w wyrazistych kolorach, takich jak czerwony, biały i złoty.

Te dwa olbrzymie posągi otoczone są wodami jeziora pełnego dużych ryb. Za 10 Baht można kupić jedzenie dla ryb i je nakarmić.

Tajowie uwalniają tam również ryby i żółwie, które kupili wcześniej na rynku, uważane jest to za akt dobroci.

Wat Plai Laem jest aktywna świątynia, ludzie przychodzą tutaj, aby się pomodlić i złożyć ofiarę. Ta świątynia jest dobrym miejscem, aby uzyskać wgląd w zwyczaje i wierzenia chińskiego buddyzmu.

Ze względu na bliskość do Big Budda – Wat Phra Yai, praktyczne jest odwiedzić te dwie świątynie w ciągu jednego dnia.