Ruch Drogowy

0
782
Rate this post

Tajlandia znajduje się w ścisłej czołówce pod względem śmiertelności w wypadkach drogowych na świecie, a Samui ma najwyższy wskaźnik śmiertelności na drogach w całej Tajlandii. Nie złe osiągniecie jak na wyspę z jedną główną drogą, która okrąża wyspę.

Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest brak rozwagi na drodze, zarówno przez Tajów, jak i turystów. Nie rzadkim widokiem jest tam cala rodzina miejscowych, 4 – 5 osób jadącym na jednym skuterze, które są tam bardzo popularne. Jeśli masz zamiar wypożyczyć skuter to radzimy założyć kask, mimo gorąca i tego ze większość jeździ bez nich. W wypożyczalniach skuterów, kaski są zawsze dostępne i nie płaci się za nie dodatkowo. Nie należy tez polegać na swoim pierwszeństwie przejazdu, Tajowie nie zawsze przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

W razie wypadku z Tajem, prawie zawsze jest winny Farang (obcokrajowiec) nie ważne, czy kto spowodował kolizje i kto naprawdę ponosi winę. Nie znaczy to wszystko, ze wypożyczenie samochodu, lub skuterów na Koh Samui grozi kalectwem lub śmiercią, należy tylko zachować zdrowy rozsadek i mieć oczy szeroko otwarte.